ESGL 1400 Yarı Otomatik Flat Laminasyon Hattı
ESGL 1400 Yarı Otomatik Flat Laminasyon Hattı
Marka Kadromak Makine
Makina Teknolojileri Laminasyon Hatları

Ahşap ve MDF Paneller üzerine High Gloss, PVC ve plaka folyolar sarmak için kullanılır.

Giriş Konveyörü, Fırçalama Makinesi, İnfrared Isıtıcılı Konveyör, Tutkal Sürme Makinesi, Akrilik Besleme Konveyörü, Roller Pres, Uçan Bıçak ve Çıkış Konveyöründen oluşur. 

Giriş konveyörü paneli hatta beslemek için kullanılır. 2m, 3m ve ya 4m olarak hem tahrikli, hem sabit tasarlanabilir. Paneli tutkal sürme makinesine girmeden önce temizlemek için Fırça makinesi vardır. Bu makine hem tek yüzeyi, hem de çift yüzeyi temizlemesi için yapılabilir. İnfrared Isıtıcılı konveyörün üzerinde Toz Emme Ünitesi, Sulu Fırçalama Ünitesi ve İnfrared Isıtıcılar koyulabilir. 

Tutkal Sürme Makinesinin önemli parçaları çekici merdaneler, tutkal sürme merdanesi, dozaj merdanesidir. Reverse merdane eklenerek daha pürüzsüz yüzeyli hazır ürün elde edilebilir.

Akrilik Besleme Konveyörü üzerinde tasarlanan Rampa Plakası akrilik folyonun rahat şekilde panel üzerine kaplanması için kusursuzdur. Bu konveyörün akrilik besleme ünitesi manuel ve ya otomatik besleme ile yapılabilir.

Roller Pres makinesi panel üzerine kaplanmış folyonun pres merdaneleri ile baskı yapılarak lamine edilmesi için tasarlanmıştır.

Panel üzerine lamine edilmiş rulo folyoları otomatik kesmek için yapılan Uçan Bıçak makinesi 2 eksen hareket mekanizmasına sahiptir.

Çıkış Konveyörü tahrikli ve ya sabit, 3000 mm ve ya 4000 mm boyunda yapılabilir.

Makine çalışma genişliği 1400 mm ve ya 2200 mm olarak tasarlanmıştır. Özel isteklere göre değiştirilebilir.